Avret yerindeki kılların uzunluğu namazı etkiler mi?

Avret yerindeki kılların uzunluğu namazı etkiler mi? Avret yerindeki kılların uzunluğu namazı etkiler mi?, Kılların uzun olması gusle engel mi?, Etek altı traşı olmadan namaz kılınır mı?, Kasık bölgesi nasıl temizlenir?, Makatta kalan necaset gusle engel mi?

Avret yerindeki kılların uzunluğu namazı etkiler mi?

Kılların uzun olması gusle engel mi?, Kasık ve koltuk altı kılların uzaması namaz ve abdeste zarar verir mi? Değerli kardeşimiz, Kasıklardaki veya koltuk altlarındaki kılların uzaması, hatta kırk günü geçmesi de asla namaz ve abdeste zarar vermez, alınan abdest ve kılınan namaz geçerlidir.

Kılların uzun olması gusle engel mi?

Kılların uzun olması gusle engel mi?, Kasık ve koltuk altı kılların uzaması namaz ve abdeste zarar verir mi? Değerli kardeşimiz, Kasıklardaki veya koltuk altlarındaki kılların uzaması, hatta kırk günü geçmesi de asla namaz ve abdeste zarar vermez, alınan abdest ve kılınan namaz geçerlidir.

Etek altı traşı olmadan namaz kılınır mı?

Etek altı traşı olmadan namaz kılınır mı?, 378- Guslederken, bedenin bir parçası sayılan kısa kıllar yıkanmalıdır; uzun kılların yıkanması vacip değildir. Onlara değmeden suyu bedene ulaştırırsa guslü sahihtir.

Kasık bölgesi nasıl temizlenir?

Kasık bölgesi nasıl temizlenir?, "Kasık kıllarını tıraş etmek, fıtratın sünnetlerindendir. Bunun, -bu konuda sâbit olan hadis gereği- kırk günden fazla terk edilmemesi (kırk günden fazla olmaması) gerekir. Kırk günden sonraya ertelenmesinin, namazın sıhhatine bir etkisi yoktur (namaza zarar vermez).

Makatta kalan necaset gusle engel mi?

Makatta kalan necaset gusle engel mi?, Uyarı: Kasık bölgendeki deri çok hassastır, o nedenle bu bölgeye sürmeden önce, bacağına ufak bir parça sürerek tahriş olup olmadığını kontrol et. Ağda da uzun vadede oldukça iyi bir çözümdür. Kuaför salonlarında profesyonel bir şekilde ağda yaptırabilirsin.

Uzun kıllarla namaz kılınır mı?

Uzun kıllarla namaz kılınır mı?, Mühim olan taharetin tertemizce yapılmış olması, çıkış mahallinde necasetin kalmamış olmasıdır. Taharetlenmek için su bulamayanlar, taş veya kâğıt mendille iyice temizlenmelidirler. Makatta kalan necaset 4 gramı bulur veya geçerse namaz olmaz diye yukarıda kaydetmiştik.

Etek traşı olmadan alınan gusül abdesti kabul olur mu?

Etek traşı olmadan alınan gusül abdesti kabul olur mu?, Değerli kardeşimiz, Kasıklardaki veya koltuk altlarındaki kılların uzaması, hatta kırk günü geçmesi de asla namaz ve abdeste zarar vermez, alınan abdest ve kılınan namaz geçerlidir.

Evde Eteksiz namaz kılınır mı?

Evde Eteksiz namaz kılınır mı?, 8- Kadın veya erkek, etek [kasık] tıraşı olsa gusül gerekmez. 9 - Kadınların süründüğü kokuyu erkekler koklarsa, koku sürünene de, koklayana da gusül gerekmez.

Akıntılı iç çamaşırı ile namaz kılınır mı?

Akıntılı iç çamaşırı ile namaz kılınır mı?, Kadınların namazda el, yüz ve ayakları dışında kalan bütün bedenleri avrettir (Mevsıli, el-İhtiyar, İstanbul, ts. I, 46). Dolayısıyla vücut hatlarını belli etmeyen ve teni göstermeyen kıyafetlerle namaz kılmaları gerekir. Buna göre dar ve şeffaf olmayan pantolonla bayanların namaz kılmalarında bir sakınca yoktur.

Özel bölge ne ile alınmalı?

Özel bölge ne ile alınmalı?, Fıkıh kaynaklarında tercih edilen görüşe göre vajinal akıntının (rutûbetü'l-ferc) temiz olduğu ifade edilmekte olup (İbn Âbidîn, Reddü'l-muhtâr, 1/166), çamaşıra bulaşması namaza engel değildir. Bu itibarla tampon ya da ped kullanma zorunluluğu yoktur.

Kadın makat kılları nasıl alınır?

Kadın makat kılları nasıl alınır?, Genital bölgenin tıraşı temizlik için önemlidir. Tüyler çok uzadığında bakteri birikmesi yapabilir ve aşırı terlemeye neden olabilir. Bu bölgenin temizliği jilet, tüy dökücüler, lazer epilasyon ve ağda ile yapılabilir.